ECO BIO PRODUKTY PDF
ONLINE KATALÓG PDF

OBALOVÝ MATERIÁL

Hygienicky a bezpečne, to sú tie najdôležitejšie vlastnosti obalových materiálov, ktoré sa dostávajú do kontaktu s potravinami. Nájdete u nás širokú ponuku obalov na domáce použitie aj pre gastro prevádzky. Spoľahnúť sa vďaka nim môžete na pohodlnú a...

Hygienicky a bezpečne, to sú tie najdôležitejšie vlastnosti obalových materiálov, ktoré sa dostávajú do kontaktu s potravinami. Nájdete u nás širokú ponuku obalov na domáce použitie aj pre gastro prevádzky. Spoľahnúť sa vďaka nim môžete na pohodlnú a hygienickú prepravu potravín nech už sa vyberiete kamkoľvek.

Pri balení potravín je potrebné myslieť na to, že obalový materiál musí odolať obsahu rôznej teploty, konzistencie a často aj nie príliš citlivému zaobchádzaniu, ku ktorému dochádza napríklad pri preprave. Obalové materiály navyše musia byť vyhotovené tak, aby zabezpečili určitý hygienický štandard a boli vhodné na to, aby dochádzali do kontaktu s potravinami.

V rámci kategórie obalové materiály nájdete rôzne menu boxy, misky, vaničky a tiež vrecia a fólie, ktoré vám umožnia zabaliť a prepravovať potraviny bezpečne a pohodlne.

Obalové materiály na každodenné použitie

Vziať si doma uvarený obed do práce či priniesť na návštevu upečený koláč, to sú bežné situácie, v ktorých mnohí z nás siahajú práve po obalových materiáloch na jedlo. Viac ako rôzne improvizované riešenia sa oplatí staviť na pevný a hygienický obal, ktorý zabezpečí, že vaše jedlo dorazí na miesto určenia bez poškodenia. Obalové materiály na jedlo sú zdravotne nezávadné a dajú sa v nich prepravovať ako horúce, tak aj studené pokrmy.

Obmedzovať sa nemusíte ani pri ich používaní, vyberte si obalové materiály na jedlo na viacnásobné použitie, ktoré môžete umiestniť aj do mikrovlnnej rúry. S kvalitným boxom na zákusky zas prepravu obľúbených dobrôt zvládnete bez akejkoľvek ujmy.

Obalové materiály na potraviny pre gastro prevádzky

Umožnite svojim stravníkom vychutnať si jedlo kdekoľvek si vyberú. Vybavte svoju gastro prevádzku jednorazovými obalmi na jedlo. Siahnuť môžete po bežných termoboxoch, ale aj boxoch na zákusky či škatuliach na pizzu.

tipŠpecialitou najmä pre reštaurácie sú menu misky s možnosťou zatavenia. Vďaka nim si budú môcť vaši zákazníci vyzdvihnúť jedlo v tesnom obale, ktorý ho udrží teplé a nebude hroziť vyliatie obsahu. Stavte na kvalitné obalové materiály vhodné na styk s potravinami a nenechávajte nič na náhodu. Ide predsa o jedlo.

 • MISKY A VANIČKY
  <p><i class="fas fa-arrow-circle-down"></i> Zabaliť hotové jedlo rýchlo, jednoducho a tak, aby do cieľa dorazilo bez ujmy? Nemusíte improvizovať rôznymi škatuľkami či riadom určeným na iný účel. <strong>Spoľahnite sa obalový materiál</strong> určený pre profesionálov – misky a vaničky na prepravu hotových jedál sú cenovo dostupným riešením, ako sa postarať o rýchle a spoľahlivé zabalenie pokrmu.</p> <h2>Misky a vaničky na spoľahlivé a hygienické balenie hotových pokrmov</h2> <p>Balenie hotových jedál je v súčasnosti veľmi populárne. Stačí si v reštaurácii vopred objednať a potom sa už zastaviť pre hotové jedlo. Podobne je to aj v súvislosti s rozširovaním rôznych donáškových služieb, ktoré vám objednané jedlo doručia priamo z reštaurácie už v priebehu desiatok minút. Nevyhnutným doplnkom pri doprave objednávky z reštaurácie k zákazníkovi je <strong>kvalitný obalový materiál</strong>, ktorý zabezpečí, že jedlo bude chutné a zohriate aj po doručení.</p> <p>Základným riešením pre balenie hotových jedál sú <a href="/50-misky-s-integrovanym-vieckom-pp">hygienické uzatvárateľné obaly</a> priamo prispôsobené na tento účel. Pri výbere obalového materiálu na jedlo sa neriaďte iba cenou, ale predovšetkým praktickými možnosťami využitia s ohľadom na to, aké pokrmy ponúkate.</p> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />Zamyslite sa tiež nad tým, či budete mať <strong>obalový materiál kde skladovať</strong>. Podľa toho si môžete vybrať rôzne misky a vaničky na jedlo, ktoré vám umožnia rýchlo a jednoducho zabaliť celé porcie.</p> <p>Kvalitné balenie hotového jedla má zabezpečiť hygienickú a bezpečnú prepravu spolu so zachovaním čerstvosti. Spoľahnite sa na misky a vaničky z našej ponuky. Vybrať si môžete z rôznych typov a materiálov.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Ponúkame <a href="/51-polievkove-misky">polievkové misky</a>, <a href="/53-termo-misky-eps">termo misky</a>, <a href="/56-vanicky-hranate-pp">hranaté vaničky</a> a tiež <a href="/58-salatove-misky-pet">misky vhodné na šaláty</a> a <a href="/59-dressingove-misky-pp">dresingy</a>. Zárukou jednoduchého balenia hotových pokrmov sú misky s integrovaným viečkom, ktoré stačí len zavrieť, alebo špeciálne menu misky pre zatavovacie systémy.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Vyberte si misky a vaničky z polystyrénu, polypropylénu alebo hliníka a už si nikdy viac nemusíte robiť starosti so zložitým balením jedla. Pre vás bude <strong>kvalitný obalový materiál na jedlo</strong> znamenať množstvo ušetreného času a pre vašich zákazníkov zas maximálnu spokojnosť s kvalitou a stavom hotového pokrmu.</p>
 • MENU BOXY A KRABICE
  <p><i class="fas fa-arrow-circle-down"></i> Zobrať si jedlo so sebou z reštaurácie, cukrárne alebo si ho nechať doniesť donáškou sú dnes úplne bežnou záležitosťou, ktorú z času na čas rieši takmer každý z nás. Aby sa váš pokrm dostal na miesto určenia v nepoškodenom stave, je potrebné spoľahnúť sa na <strong>boxy a krabice na jedlo</strong>. Boxy a krabice z tejto kategórie sú určené nielen pre jednotlivcov, ale taktiež pre prevádzkovateľov gastro zariadení. Pozrite sa bližšie, ako vám naše boxy a krabice na jedlo uľahčia každodenný život a podnikanie.</p> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />Prepraviť bezpečne a spoľahlivo akékoľvek jedlo – to je hlavnou úlohou boxov a krabíc na jedlo. Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétny druh, poradíme vám, ako si správne vybrať. <a href="/165-boxy-a-krabice">Boxy a krabice na jedlo</a> sú vyrábané v rôznych tvaroch a z rozličných materiálov, ktoré ich predurčujú na využitie v konkrétnych situáciách.</p> <h2>Menu boxy a krabice pre všetky typy gastronomických prevádzok</h2> <p>Prvou dôležitou otázkou pred výberom je, na aký účel budete box alebo krabicu na jedlo využívať. Ak máte reštauráciu a chcete občas baliť jedlo svojim zákazníkom na doma, vystačíte si s obyčajnými <a href="/63-termo-boxy-eps">termo boxmi</a> vyrobenými <strong>z kvalitného expandovaného polystyrénu</strong> (EPS), prípadne si môžete vybrať cenovo dostupný <a href="/64-papierove-food-boxy">papierový food box</a>.</p> <p>Na svoje si prídete aj vtedy, ak máte pizzeriu, pričom tu je výber celkom jednoznačný. Rovnako to platí aj pre prevádzkovateľov cukrární, ktorí si u nás môžu vybrať <a href="/65-tortove-a-zakuskove-krabice">tortové a zákuskové krabice</a> rôznych veľkostí.</p> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />Ak sa naopak <strong>špecializujete na donášku jedla</strong> a práve týmto spôsobom najčastejšie servírujete, resp. dopravujete jedlo svojim zákazníkom, oplatí sa využiť <a href="/191-menu-misky-pre-zatavovacie-systemy">menu misy</a> s možnosťou zatavenia a ohrevu v mikrovlnnej rúre.</p> <p>Pre vašich stravníkov to znamená komfort a bezpečnosť, zo zatavenej misky zaručene nič nevytečie a problémom nie sú ani veľmi horúce pokrmy či dodatočné zohrievanie v mikrovlnke.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Napokon, najmä pre donáškové služby sú nevyhnutným pomocníkom pri práci <a href="/69-prislusenstvo-pre-krabice-na-pizzu">termo tašky</a>, ktoré prispejú k tomu, že vaši zákazníci od vás preberú ešte teplé jedlo.</p>
 • POMÔCKY NA PEČENIE
  <p><i class="fas fa-arrow-circle-down"></i> Nezáleží na tom, či pečiete doma pre svoje vlastné potešenie, alebo sa pečeniu venujete profesionálne. Nech už je to akokoľvek, u nás <strong>nájdete pomôcky na pečenie</strong>, ktoré vám uľahčia servírovanie koláčikov, zákuskov a ďalších dobrôt. Urobte vďaka našim pomôckam na pečenie dojem a zvýraznite chuťový zážitok z dezertov pôsobivým servírovaním.</p> <p>Proces pečenia začína obvykle dôkladnou prípravou a absolútnym základom je <a href="/71-papier-na-pecenie">papier na pečenie</a>.</p> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />V našej ponuke nájdete hneď <strong>niekoľko druhov papiera na pečenie</strong> v baleniach pre domácnosti ale aj vo väčších baleniach pre pekárne a iné komerčné prevádzky. Vyberte si medzi papierom na pečenie dodávaným v roliach a papierom na pečenie vo forme hárkov a naplno sa pustite do vašich pekárenských výtvorov.</p> <h2>Cukrárenské košíčky pre koláčiky na tisíce spôsobov</h2> <p>Medzi pomôckami na pečenie nájdete aj <a href="/72-cukrarenske-kosicky-na-pecenie">cukrárenské košíčky</a>, ktoré sú ako stvorené na výrobu <strong>kreatívnych malých koláčikov</strong>. V tomto smere môžete naplno popustiť uzdu svojej fantázii a očariť svoju návštevu či zákazníkov v cukrárni koláčikmi hýriacimi mnohými farbami a zaujímavými surovinami.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Malé koláčiky alebo muffiny sú spôsobom, ako sa môžete naplno prejaviť vaša kreativita a obmedzovať sa nemusíte ani rozmermi.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Cukrárenské košíčky totiž ponúkame nielen v mnohých farebných vyhotoveniach, ale aj v rôznych veľkostiach.</p> <p><strong>Cukrárenské košíčky</strong> môžete využiť pri rôznych príležitostiach. Naplniť ich môžete malým koláčikom alebo muffinom, ktorý bude následne dozdobený podľa určitej témy. Sú obľúbeným spestrením na narodeninových oslavách, svadbách, detských párty. Tiež sa budú veľmi dobre vynímať aj medzi vianočným pečením. Koláčiky v cukrárenských košíčkoch môžu byť skrátka dekorované na tisíce spôsobov.</p> <p>Či už sa chystáte s pečením iba začať, alebo už máte za sebou roky skúseností, pomôcky na pečenie z našej ponuky vás určite nesklamú. Presvedčte sa sami o ich kvalite a pripravte s nimi jedinečné pekárske výtvory.</p>
 • FÓLIE A ODVINOVAČE
  <p><i class="fas fa-arrow-circle-down"></i> Balenie do <strong>potravinovej alebo prieťažnej fólie</strong> môže byť náročnou výzvou aj pre tých najšikovnejších. Nielen v potravinárstve, ale aj pri balení v skladoch sú fólie nevyhnutnou súčasťou procesu skladovania. Ponúkame vám hliníkové, potravinárske ale aj prieťažné (stretch) fólie na palety, ktoré si svoje uplatnenie nájdu pri celom rade rôznych činností. Nechýba ani príslušenstvo, ktoré vám manipuláciu s fóliou v maximálnej miere uľahčí.</p> <h2>Hliníkové fólie</h2> <p><strong>Klasickú alu fóliu</strong>, resp. alobal by ste zrejme našli v každej domácnosti. Využíva sa pri pečení, skladovaní a prenášaní potravín. Ide o univerzálny doplnok, ktorý si rovnako široké uplatnenie nachádza aj v rôznych gastro prevádzkach.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> <a href="/73-hlinikove-folie">Hliníkové fólie</a> u nás nájdete v rôznych rozmeroch a baleniach, vybrať si tiež môžete hliníkové fólie vhodné na grilovanie či extra hrubé alu fólie, ktoré sú ideálne na dodatočné tvarovanie.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Pri výbere alu fólie sa orientujte nielen podľa celkových rozmerov fólie ale aj hrúbky uvádzanej v µm.</p> <h3>Potravinové a prieťažné fólie</h3> <p><a href="/168-potravinove-folie">Potravinové fólie</a> z PE a PVC vám umožnia <strong>uchovať čerstvosť jedla ešte dlhšie.</strong> Ide o hygienický a zdravotne nezávadný materiál prispôsobený na kontakt s potravinami. Okrem toho nájdete v našej ponuke aj potravinové fólie v priemyselnom balení a baliace stretch fólie. Zvládnete s nimi zabaliť prakticky čokoľvek.</p> <h3>Odvíjače fólií</h3> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />Použitie priemyselných a stretch fólií nemusí byť v praxi vždy jednoduché. Existuje však <strong>cenovo dostupné a veľmi efektívne riešenie</strong> v podobe <a href="/74-odvinovace-folii">odvíjača</a>. Ide o kovové zariadenie, s ktorým vám používanie fólie pôjde doslova od ruky. Celé obalenie paliet s kvalitným odvíjačom zvládnete veľmi rýchlo, navyše šetríte aj fóliou, pretože vždy odmotáte presne také množstvo, aké práve potrebujete.</p>
 • TAŠKY, SÁČKY A VRECIA
  <p><i class="fas fa-arrow-circle-down"></i> Balenie, rovnako ako aj manipulácia s odpadmi vás nemusí zaťažovať a pripravovať o čas. Stačí si zaobstarať <strong>kvalitné tašky a vrecia</strong>, ktoré si nájdu uplatnenie nielen v domácnostiach, ale aj v celom rade komerčných prevádzok. Baľte jednoducho, rýchlo a efektívne. </p> <h2>Papierové prírezy a vrecká</h2> <p>Obchod, reštaurácia ale aj stánok s občerstvením. To všetko sú miesta, kde sa bez rôznych <strong>vrecúšok a tašiek </strong>skrátka nezaobídete. Prinášame vám <strong>kompletnú ponuku baliacich materiálov</strong>, ktoré budú vašim neoceniteľným pomocníkom. Najmä gastro prevádzky využijú rôzne <a href="/81-papierove-prirezy-nepremastitelne">papierové prírezy</a> v nepremastiteľnej úprave, alebo <a href="/170-vrecka">papierové vrecká</a> na servírovanie rýchleho občerstvenia. </p> <h3>Mikroténové vrecká a prírezy z tetrafanu</h3> <p>V našej ponuke nájdete aj bežné <a href="/84-prirezy">mikroténové tašky a prírezy</a>, ktoré sú vhodné aj na balenie potravín. Ide o cenovo dostupnú možnosť, ako baliť rôzne druhy tovaru – využiť môžete vrecká tzv. košieľky, prípadne stále populárnejšie <a href="/171-tasky">eko tašky z recyklovaného papiera</a>.</p> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />Ďalším prostriedkom na rýchle a efektívne balenie sú mikroténové prírezy v rôznych rozmeroch a tiež malé vrecká z tetrafanu na balenie drobných potravín či malého dekoratívneho tovaru. </p> <p> </p> <h2>Vrecia na odpad</h2> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Prakticky nie je domácnosť alebo prevádzka, ktorá by sa zaobišla bez vriec na odpad.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> V našej ponuke nájdete vrecia na odpadky v rôznych rozmeroch a s rôznym objemom.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Vhodné sú predovšetkým na bežný komunálny odpad, sú dostatočne pevné a vďaka zaťahovaniu sa s nimi dá veľmi jednoducho manipulovať. </p> <h3>Pásky pre zatvárací strojček</h3> <p>K vreckám neodmysliteľne patria aj pásky na zaťahovanie. Ak využívate zatvárací strojček, nezabudnite na kvalitné pásky, ktoré vám zatváranie vrecúšok maximálne uľahčia. </p>
 • BALIACI PAPIER POTRAVINÁRSKY
 • PRIEMYSELNÉ OBALY, STRETCH FOLIE
  <p><i class="fas fa-arrow-circle-down"></i> <strong>Priemyselné obaly</strong> z našej ponuky sa vyznačujú extra pevnosťou, variabilitou a spoľahlivosťou za veľmi priaznivú cenu. Spoľahnúť sa na ne môžete pri rôznych činnostiach v rámci priemyselných prevádzok, stavebných úpravách, rekonštrukciách a iných prácach, pri ktorých by mohlo dôjsť k poškodeniu či nadmernému znečisteniu okolitého priestoru. </p> <h2>Z čoho je priemyselný obal vyrobený</h2> <p><img align="left" src="https://markbal.sk/img/cms/tip.png" alt="tip" width="60" height="65" />Najčastejšie používaným priemyselným obalom je tzv. vlnitá lepenka. Ide o obal so štruktúrovaným povrchom, ktorý sa zväčša <strong>vyrába z recyklovaného papiera</strong>. Na povrchu má lepenka vlnky, ktoré majú svoj význam z pohľadu zvýšenej odolnosti voči mechanickému pôsobeniu. Na jednej strane takto spracovaná lepenka chráni zabalený obsah pred nárazmi a na strane druhej je vďaka zvlnenému povrchu odolná voči ťahovému zaťaženiu. Znamená to teda, že po natiahnutej vlnitej lepenke je možné napríklad aj chodiť. </p> <h3>Použitie vlnitej lepenky</h3> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Vlnitú lepenku je možné <strong>použiť doslova na stovky spôsobov</strong>. Tento typ obalového materiálu je tvarovo prispôsobiteľný a tak si svoje využitie nachádza v potravinárstve, pri stavebných prácach, rekonštrukciách ale aj v mnohých iných priemyselných oblastiach.</p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Vlnitá lepenka je veľmi vhodná aj pri <strong>maľovaní interiérových priestorov</strong>, je možné ňou obložiť podlahy, prípadne nábytok. Vlnité lepenky menších rozmerov je zas možné využiť na balenie rôzneho tovaru. </p> <p><i class="fas fa-arrow-circle-right"></i> Pri výbere lepenky sa rozhodujte podľa požadovaných rozmerov, veľkosti drážok a samotnej kvality vyhotovenia. Vlnitú lepenku dodávame štandardne v roliach s rozmermi 100 cm x 150 m, prípadne v menšom balení 100 cm x 10 m. Vyberte si u nás kvalitnú vlnitú lepenku a chráňte všetko, na čom vám záleží.</p>
 • ŠPAGÁTY MOTÚZY

Počet produktov: 456

Zobrazuje sa 1-24 z 456 položiek