ECO BIO PRODUKTY PDF
ONLINE KATALÓG PDF

FINGERFOOD

Počuli ste už o výraze finger food? Doslova ide o jedlo, ktoré sa servíruje spravidla bez príboru a dá sa jesť rukou. Vďaka tomu ide o ideálnu voľbu na rôzne rauty, bufety a tiež vtedy, ak chystáte pohostenie pre väčší počet ľudí. S...

Počuli ste už o výraze finger food? Doslova ide o jedlo, ktoré sa servíruje spravidla bez príboru a dá sa jesť rukou. Vďaka tomu ide o ideálnu voľbu na rôzne rauty, bufety a tiež vtedy, ak chystáte pohostenie pre väčší počet ľudí. S fingerfood sa ale môžete stretnúť aj v moderných reštauráciách či food festivaloch. Čítajte ďalej a zistite, ako môžete s fingerfood zaujať hostí a akým spôsobom ho servírovať.

Použitie finger food

S fingerfood je to veľmi jednoduché. Ide spravidla o drobné pokrmy, známe tiež ako jednohubky či kanapky, ktoré stačí chytiť medzi prsty a zjesť. Neraz ide o jedlo, ktoré sa servíruje hosťom, ktorí stoja, nejde preto o bežný spôsob stolovania. Fingerfood môžete ľahko uchopiť a pokojne sa s ním ďalej pohybovať po miestnosti. Takéto občerstvenie môže mať rôzne podoby, podáva sa sladké, slané a tiež studené, ale aj teplé.

Jednorazový riad na servírovanie fingerfood

Tak ako aj iné typy pokrmov, aj servírovanie fingerfood má svoje zásady. Na dôkladnú prípravu servírovania jednohubiek a kanapiek je vhodné využiť jednorazový riad určený presne na tento účel. Pripravili sme pre vás hneď niekoľko rád, akým spôsobom môžete fingerfood ponúknuť svojim hosťom.

tipNa servírovanie fingerfood sú najlepšou voľbou špeciálne malé misky a poháriky. Sú spravidla priehľadné a vyrobené z plastu, vďaka čomu sú nielen dostatočne pevné ale aj ľahké. Na malé pokrmy sú ideálne menšie misky, ktoré svojou veľkosťou takmer presne zodpovedajú servírovanému jedlu. Použiť môžete aj špeciálne servírovacie lyžice na fingerfood, ktoré si bude stačiť naozaj už iba strčiť do úst.

Stále populárnejšie sú aj misky na fingerfood v tvare lodičiek, na ktoré si vaši hostia naložia presne to, čo sa im zapáči. Vďaka svojmu tvaru sa veľmi ľahko držia aj v jednej ruke a tým, že sú vyrobené z dreva, nepredstavujú zbytočnú záťaž pre životné prostredie. Jednorazový riad na servírovanie fingerfood je určený pre každého, kto chce zabodovať originálnym občerstvením.

Finger food | drevené misky, príbory a napichovadlá | markbal.sk

Počet produktov: 24

Zobrazuje sa 1-24 z 24 položiek